| Place of Origin: | Guangzhou, China |
|---|---|
| Brand Name: | YX |
| Certification: | ISO CE |
| Model Number: | YX-260309 |
| Minimum Order Quantity: | 5 |
| Price: | 1-9sets:$400; more than10sets need be dicussed |
| Packaging Details: | 45*50*134cm soft packing |
| Delivery Time: | Lead time (days) 7 15 20 To be negotiated |
| Payment Terms: | T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | Quantity (sets)1 - 1 2 - 20 21 - 50 > 50 |
| Product Name: | Lucky Clip Gift Prize Machine | Type: | Clip Game Machine |
|---|---|---|---|
| Age: | >3 Years, >6 Years, >8 Years | Power: | 60w |
| Voltage: | 110-220V | Customized Colour: | Black |
| Plug Type: | EU/US/UK/AU Plug | Warranty: | 1 Year |
| Suitable For: | Home/Store/Restaurant/Café/Game Center | Is_customized: | Yes |
Lucky Gift Arcade Indoor Amusement Center Coin Operated Gift Clip Game Machine
Product Description
| Name | Lucky Clip Gift Prize Machine |
| Type | clip Game Machine |
| Case color | Black |
| material quality | Metal + Acrylic + Plastic + Wood |
| Player | 1 Player |
| Voltage | 110V-220V |
| Weight | 46kg |
Customization Services
Guangzhou Yuxin Amusement Equipment Co., Ltd. offer full customization options to ensure the claw machine meets your needs, whether for personal or business use. From the machine’s design to functional features, we can tailor the product to suit your preferences:
Custom Appearance: Choose from a variety of colors, graphics, and decorations to create a unique look for your claw machine.
Customized Features: Modify game settings, prize options, and difficulty levels to match your specific requirements.
Personalized Branding: We offer the option to add your logo or branding to the machine, helping you boost brand visibility in any location.
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
our show room
![]()
![]()
Our company's clients come from various countries all over the world. Whether it's orders from Europe and America, or demands from customers in Asia, Africa, and Oceania, goods from different countries and regions are constantly arriving here and being packed. We have a well-structured and efficient supply chain system. From stock preparation, inspection to loading the containers, each step is strictly controlled by professional teams to ensure that the goods are dispatched on time, in good quality, and in the correct quantity.
![]()
Our company participates in various large and small exhibitions every year.
Over the years, thanks to reliable products and services, we have gained the trust of global customers and our network of cooperation has become increasingly extensive. This is not only the loading site, but also a powerful testimony to our strength and reputation!
Why Choose Us?
Quality Assurance: Each claw machine is carefully inspected before shipment to ensure optimal performance and longevity.
Flexible Customization: We offer extensive customization options to meet the unique needs of your business or personal preferences.
Reliable After-Sales Support: Our 24/7 customer service and dedicated technical support ensure that your claw machine is always operational, with quick response times and solutions.
Purchase Instruction---------------------------------------
- One-year Warranty Period
For non-human devices, the warranty period for the motherboard, screen, gun, and power supply is one year, while the warranty period for other easily damaged components is three months. If the components are sent back to the factory for repair, the manufacturer will cover the shipping cost within one month, half of the cost within 1-3 months, and the shipping cost will be paid by the buyer after 3 months.
-Lifetime Maintenance
After the warranty period, you can still contact the manufacturer to obtain after-sales support based on the purchase record. Free consultation and answers are provided. If there is a need for repair or component replacement, discounted cost support will be provided.
Remark---------------------------------------
-100% of delivered products are tested before shipping by QC, item will be out of warranty if wrong operation or physical danaged by buyer.
-For any defect / damage caused under normal use, you can get repair freely, return or exchange etc, we are not responsible for items lost or damaged or scratches during transportation.
-Any appliicable import duty & local tax shall be borne by Buyers.
-Customer satisfaction is our top priority.
-Any questions or comments about products or policies, please contact us (whatsapp You will be reponded in 24 hours.